Dziewczyna na medal

Pierwsze dwie walki zakończyły się zwycięstwem Sylwii. (fot. boxeo.com.pl)

Sylwia Grygiel po raz drugi w swojej karierze stanęła na najniższym stopniu podium podczas bokserskich zawodów o krajowy czempionat. 
 
Bokserka mogła już mieć na swoim koncie swoistego hat-tricka. Dwa lata temu podczas mistrzostw Polski nie wszystko jednak ułożyło się tak, jak powinno…  

– Otwarcie powiem, że skrzywdzili ją wtedy sędziowie – twierdzi Marek Rugowski, sekretarz GKS Boxeo. Już wtedy wiedzieliśmy, że Sylwia ma bardzo dobre predyspozycje do uprawiania tej dyscypliny, a jeżeli będzie odpowiednio ciężko trenować, to medale z najważniejszych zmagań bokserskich będą kwestią czasu. 

Rok temu wszystko się udało i na szyi Sylwii zawisł pierwszy brązowy medal mistrzostw Polski. W tym roku na zawody tej samej rangi, które odbywały się w ostatni weekend 4-5 marca w Grudziądzu, bokserka jechała z myślą przynajmniej o powtórzeniu tego wyniku.  

– Po przyjeździe na zawody nasze plany uległy pewnej modyfikacji wyjaśnia Rafał Zbylut, trener w klubie z Dąbrowy Chełmińskiej. Nastawialiśmy się, że Sylwia będzie walczyć w kategorii do 60 kg, jednak ostatecznie musiała wystartować w gronie zawodniczek do 64 kg. Nie miałem obaw, gdyż Sylwia posiada umiejętności, które z powodzeniem pozwalają jej walczyć w obu kategoriach, jednak zdawałem sobie sprawę, że akurat w tej kategorii rywalizacja będzie trudniejsza. 

Pierwsze dwie walki zakończyły się zwycięstwem Sylwii. Dało to jej przepustkę do półfinału mistrzostw Polski, w którym zmierzyła się z faworyzowaną Klaudią Budasz.  

– Rywalka jest bardzo utytułowana i ma już za sobą występy m.in. na mistrzostwach Europy – mówi trener. Sylwia podjęła rękawicę, lecz musiała uznać wyższość, jak się okazało później, nowej mistrzyni Polski.  

Mimo tej porażki Sylwia zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, a kolejna zdobycz w postaci brązowego krążka mistrzostw Polski zasługuje na duże słowa uznania. Działacze GKS Boxeo Dąbrowa Chełmińska dziękują wszystkim sponsorom, którzy również mieli spory wpływ na sukces Sylwii. Jednocześnie klub zachęca do rozpoczęcia treningów potencjalnie nowych zawodników i zawodniczek. Zaproszenie jest szczególnie kierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, dla których zajęcia są bezpłatne.

Więcej informacji na temat treningów i dokonań GKS Boxeo można znaleźć na stronie internetowej boxeo.com.pl.