Dzień Edukacji Narodowej w gminie Białe Błota

Fot. nadesłane

Były życzenia, kwiaty i występ artystyczny. Nie zabrakło również chwili wzruszeń, kiedy sztandar gimnazjum działającego na terenie Białych Błot przekazano do Sali Tradycji Szkoły. Tak właśnie 13 października uczczono w gminie Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystości odbyły się w szkołach podstawowych, zarówno w Białych Błotach, jak i w Łochowie. W uroczystościach, oprócz przedstawicieli władz, udział wzięli dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy placówek oświatowych, uczniowie wraz z rodzicami, radni oraz zaproszeni goście.

– Każdego dnia na waszych barkach spoczywa odpowiedzialność za młode pokolenie – mówił zastępca wójta gminy Jan Czekajewski, podkreślając wartość nauczyciela jako autorytetu dla młodzieży. – W tym szczególnym dniu chciałbym życzyć wam wielu sukcesów, zarówno zawodowych, jak i prywatnych, a także podziękować za trud włożony w proces edukacji.

W trakcie uroczystego spotkania, jak co roku, włodarz gminy wręczył pracownikom oświaty wyróżnienia i kwiaty. Gala była także okazją do oficjalnego przekazania sztandaru Publicznego Gimnazjum im. Mariana Rejewskiego do Sali Tradycji Szkoły.

Nowym sztandarem zaś tego dnia pochwalić się mogła placówka z Łochowa, w której również odbyły się uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej. W ich trakcie zaprezentowano także przed gośćmi nowe proporce drużyny harcerskiej. Zaproszonych gości przywitał dyrektor szkoły Mirosław Donarski.

Po wręczeniu kwiatów i złożeniu życzeń nastąpił moment wyróżnień – odznaczeń Nagrodą Dyrektora wyjątkowych nauczycieli. W tym roku z rąk włodarza szkoły odebrało ją dziesięciu nauczycieli oraz troje pracowników administracji i obsługi. Dyrektor Mirosław Donarski, pedagog Katarzyna Buczkowska oraz Andrzej Izdebski, nauczyciel wychowania fizycznego, otrzymali zaś Nagrodę Wójta.

– Bardzo się cieszę, że wyróżnienia te trafiają do tak wspaniałych pedagogów – mówił Jan Czekajewski.

Na zakończenie części oficjalnej uczniowie klas piątych oraz chór Sereno przygotowali widowiskową prezentację artystyczną. Młodzież zaprezentowała inscenizację „Wybory Miss Szkoły”. Na scenie podziwiać mogliśmy małe Miss i jednego Mistera, prezentujących wierszem na tle utworów muzycznych posiadane przy sobie przedmioty. Zwieńczeniem zabawnego show była koronacja i wspólne odśpiewanie „We are the champions”, utworu zespołu Queen.