Dwaj złodzieje zatrzymani przez policjanta po służbie

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu (www.freeimages.com)

Policjant z Białych Błot będąc w czasie wolnym od służby namierzył dwóch sprawców kradzieży sklepowej. 35- i 32-latek ukradli dwie butelki alkoholu.

W środę 19 kwietnia po południu policjant z Białych Błot zatrzymał dwóch sprawców kradzieży sklepowej. Był wówczas w czasie wolnym od służby. Wszystko zaczęło się od informacji, jaką otrzymał podczas zakupów w jednym ze sklepów w Białych Błotach.

Tam znajomy pracownik ochrony opowiedział mu o szczegółach kradzieży. Dodatkowo pokazał mu zapis z monitoringu. Jak się okazało, sprawcy ukradli ze sklepu dwie butelki drogiego alkoholu. Funkcjonariusz powiadomił o tym zdarzeniu swojego przełożonego.

Kilkanaście minut później przejeżdżając ulicą Szubińską zauważył opisywanych sprawców na stacji benzynowej. Policjant zatrzymał się i postanowił iść za nimi informując o tej sytuacji dyżurnego z Błonia.

– Mężczyźni wpadli przed jednym ze sklepów przy ulicy Broniewskiego – informuje podkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz. – Funkcjonariusz razem z patrolem wylegitymował mężczyzn i odzyskał skradziony alkohol. 35- i 32-latek zostali dowiezieni do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Teraz podejrzani za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem. Za kradzież może im grozić wysoka grzywna.