Drużyna Dębów Osielsko wywalczyła brąz

Juniorzy Dębów Osielsko zostali trzecią baseballową drużyną naszego kraju. Sukces cieszy tym bardziej, że został osiągnięty na własnym boisku (fot. nadesłane)

Od 15 do 17 września w Osielsku przebywały najzdolniejsze juniorskie zespoły baseballowe, które stanęły w szranki, aby walczyć o medale organizowanych tam Mistrzostw Polski. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn, ale ostatecznie wystartowało pięć, gdyż z rywalizacji wycofał się zespół Stali Kutno.

– Przed zawodami postawiliśmy sobie za cel zdobycie brązowego medalu – twierdzi Juliusz Liwoch, jeden z dwójki trenerów Dębów Osielsko. – W składzie mieliśmy kilku nowych i młodych zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z baseballem. Poprzeczka była zawieszona optymalnie, chociaż kiedy dotarła do nas informacja o absencji Stali, w głowie pojawiła się nadzieja na walkę o krążek z jeszcze cenniejszego kruszcu.  

Pierwsza odsłona trzydniowego wydarzenia nie była najszczęśliwsza dla gospodarzy. 
Dęby w piątek rozegrały dwa spotkania i w obu przypadkach musiały uznać wyższość przeciwników. 

– O ile porażka 
Centaurami Warszawa była spodziewana, gdyż to zespół zdecydowanie przewyższający wszystkie pozostałe, tak w meczu z Demonami Miejska Górka liczyłem na więcej – mówi Juliusz Liwoch Źle rozpoczęliśmy spotkanie, tracąc w pierwszej zmianie aż dziewięć punktów. Później staraliśmy się gonić, ale ostatecznie nam się to nie udało. Tym spotkaniem zaprzepaściliśmy swoją szansę na srebrny medal.  
Sobota była dla Dębów dniem odpoczynku, zaś niedziela miała zadecydować, czy medale mistrzostw Polski pozostaną w Osielsku. Podopieczni Juliusza Liwocha i Pawła Sztejki w pierwszym spotkaniu tego dnia mierzyli się z KSB Wrocław. 

– Był to prawdziwy spektakl i zdecydowanie najlepszy mecz turnieju – twierdzi trener 
Liwoch Wynik oscylował na granicy remisu. W decydującym momencie sam z nerwów nie chciałem patrzeć, jak to się skończy. Na szczęście było dobrze. Zwyciężyliśmy 12:11.  

Według harmonogramu zmagań Dęby miały jeszcze rozegrać spotkanie z 
Yankees Działdowo, lecz z powodu kontuzji rywale musieli poddać spotkanie walkowerem. Taki przebieg turnieju sprawił, że zawodnicy z Osielska spełnili swój cel i zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski.