Dopuścili się kradzieży. Teraz odpowiedzą za to przed sądem

5 lat więzienia – tyle grozi trzej mężczyznom, których namierzyli i zatrzymali policjanci z Koronowa. 25, 19 i 17-latek okradli pokrzywdzonych ze sprzętu wędkarskiego. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Koronowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież. Zdarzenie miało miejsce 6 lipca 2014 roku, wówczas funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w Wierzchucinie Królewskim sprawcy okradli dwóch pokrzywdzonych ze sprzętu wędkarskiego, wartego ponad 600 złotych. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy na podstawie zebranych informacji wytypowali podejrzewanych.

We wtorek, 22 lipca 2014 roku, policjanci zatrzymali 25, 19 i 17-latka. W trakcie przeszukań funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Znaleźli jednak coś jeszcze. U najstarszego z nich, zostały znalezione dwa krzewy konopi indyjskich oraz 13 gram gotowego już suszu roślinnego. Cała trójka trafiła do komisariatu w Koronowie. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 25-latek odpowie dodatkowo za złamanie przepisów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.