Czy mieszkańcy Stronna doczekają się ronda?

Fot. archiwum

W Urzędzie Gminy w Dobrczu przedstawiciele samorządu rozmawiali o planach powstania w miejscowości Stronno ronda. Zgodnie z pierwszymi ustaleniami zmienić się ma obecny układ skrzyżowania ulic Dworcowej i Szkolnej.

Spotkanie w sprawie modernizacji drogi odbyło się we wtorek 6 marca. Na zaproszenie wójta Krzysztofa Szali w rozmowach uczestniczył Antoni Bigaj, przewodniczący Rady Gminy, radny Jan Baumgart, Witold Smeja, sołtys Stronna, projektant inwestycji oraz pracownicy gminni.

– Obecnie trwają prace mające na celu wybranie kosztorysu oraz najlepszego rozwiązania dla tego miejsca – mówi Anna Kutkowska z Biura Programów i Projektów. – Dalsze decyzje związane z realizacją inwestycji podejmie już Rada Gminy.

Z pewnością rondo w Stronnie jest potrzebne. Mieszkańcy od lat zwracają uwagę na niebezpieczny układ obecnego skrzyżowania. Włączając się z ulicy Dworcowej w Szkolną kierowcy dojechać muszą do jej brzegu, by móc zobaczyć, czy nie nadjeżdża żaden inny pojazd.

– Wdrażaliśmy kilka rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo, jednak w tym miejscu nie sprawdziło się nawet lustro – dodaje Anna Kutkowska. – Rondo będzie więc najlepszym wariantem.