Brzoza: chcą wykręcić boisko

Katolickie Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe z Brzozy bierze udział w ogólnokrajowym konkursie „odLOTTOwa jazda z OSHEE”. (fot. pixabay.com)

Każdy z nas ma szanse wspomóc regionalny projekt w walce o końcowe zwycięstwo. Wystarczy rower, telefon z aplikacją Endomondo i… jak najwięcej przejechanych kilometrów.  
 
Stowarzyszenie działa w gminie Nowa Wieś Wielka od zeszłego roku. Jego celem jest aktywizacja sportowa mieszkańców Brzozy i okolicWspomniana grupa przyczyniła się również do rewitalizacji wzgórza tzw. Kozaka czy stworzenia boiska do piłki siatkowej i plażowej.  
– Do zagospodarowania został jeszcze największy teren pomiędzy Kościołem w Brzozie a gimnazjum – mówi Jan Paprocki, wiceprezes stowarzyszenia. – Zaplanowaliśmy tam budowę boiska, lecz wiadomo że potrzebne są do tego bardzo duże fundusze.

Być może okaże się, że stosunkowo szybko uda się je zebrać. Za namową lokalnego nauczyciela Mateusza Górskiego stowarzyszenie wysłało swój wniosek do konkursu organizowanego przez Fundacje Lotto. Tylko pięćdziesiąt pism z całego kraju kwalifikowało do kolejnego etapu. Wśród nich projekt z Brzozy.

– Drugi etap to rywalizacja grupowa – przedstawia struktury konkursu Jan Paprocki. – Polega ona na „wykręceniu” jak największej ilości kilometrów na rowerze przez daną organizację, którą może wesprzeć każdy z nas. Wystarczy, że będziemy mieli w czasie przejażdżki przy sobie telefon z dostępem do internetu oraz GPS i włączoną darmową aplikację Endomondo, a prędzej dołączymy do naszej grupy. Aby kilometry były dodawane do naszego wspólnego osiągnięcia, zawsze przed jazdą trzeba wybrać w aplikacji opcję „trening”, a na koniec zapisać klikając na czerwony kwadrat. 

Do grupy Katolickiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Sportowego można dodać się przez stronę internetową https://www.endomondo.com/teams/33637098, klikając opcję „Dołącz”. 

Aktualnie drużyna z Brzozy ma w swoim gronie 440 członków, którzy łącznie przejechali już ponad 70 000 kilometrów! Obecnie daje im to jedenaste miejsce w klasyfikacji (stan na 25 lipca 2017r.). Cztery pierwsze organizacje otrzymają środki pieniężne na sfinansowanie zgłoszonych projektów. Rywalizacja potrwa do 15 września. My zachęcamy do wspierania stowarzyszenia zarówno we własnym zakresie, jak i uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych w tym celu. Pierwsze z nich miało miejsce już 5 sierpnia.