Borówno: przy 20-latku policjanci odkryli narkotyki

Fot. Łukasz Piecyk

Policjanci z Białych Błot i bydgoskiej komendy u mieszkańca powiatu zabezpieczyli amfetaminę i haszysz. Do sprawy został zatrzymany 20-latek. Ze znalezionych substancji można by było zrobić kilkadziesiąt porcji narkotyków. Za posiadanie zakazanych substancji psychoaktywnych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w miejscowości Borówno. Wcześniej policjanci z komisariatu w Białych Błotach razem z kryminalnymi wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu bydgoskiego może być w posiadaniu zakazanych substancji psychoaktywnych.

Funkcjonariusze przystępując do działania, namierzyli podejrzewanego na jednej z ulic w Borównie. Interesujący ich mężczyzna stał przy samochodzie. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli woreczek z białym proszkiem, a także woreczek z brązową substancją. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina i haszysz.

20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Natomiast zabezpieczone substancje trafiły do policyjnego laboratorium. Jeśli ekspertyza potwierdzi wstępne badania, wówczas zatrzymany będzie odpowiadać z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.