Bohaterska postawa policjanta z Białych Błot

Do 2 lat więzienia grozi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Taka kara może grozić mieszkańcowi Ciela. Wpadł dzięki czujności policjanta z Białych Błot, który w czasie wolnym od służby zauważył i zareagował na to przestępstwo. 23-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Policjant z posterunku z Białych Błot będąc w czasie wolnym od służby zauważył i zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 listopada 2014 roku po godzinie 20:00.

– Funkcjonariusz jadąc prywatnym samochodem przez miejscowość Zielonka zauważył pojazd marki Daewoo Tico, który jechał tzw. „wężykiem” – mówi asp. Przemysław Słomski. – Wszystko wskazywało na to, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. O tym spostrzeżeniu powiadomił dyżurnego z komisariatu na bydgoskim Błoniu, który wysłał tam policjantów. Będąc cały czas w kontakcie z patrolem, przekazywał informacje o kierunku przemieszczania się tego pojazdu – dodaje policjant.

Przeczucie mężczyzny się potwierdziło, ponieważ w trakcje kontroli u kierującego pojazdem funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie trzeźwości wykazało, że 23-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Mimo to, przewoził trzech pasażerów. Teraz śledczy z posterunku z Białych Błot przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. O jego dalszym losie zadecyduje już prokurator.