Bohaterowie usłyszeli podziękowania od wojewody

Ratownicy usłyszeli podziękowania za odwagę, postawę i służbę w niesieniu pomocy (fot. KWP Bydgoszcz)

 

We wtorek, 7 stycznia komendant miejski policji w Bydgoszczy insp. Sławomir Kosiński i wojewoda kujawsko- pomorski Michał Bogdanowicz podziękowali ratownikom medycznym: Bartoszowi Jóźwiakowi (kierownikowi zespołu) i Łukaszowi Jankowiakowi z zespołu ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy zasłużyli na gratulacje za pomoc udzieloną rannemu policjantowi na miejscu interwencji oraz pomoc w obezwładnieniu i zatrzymaniu napastnika. Historię akcji opisujemy poniżej. Podziękowania otrzymał również dyrektor pogotowia Krzysztof Tadrzak. W spotkaniu uczestniczyli także policjanci sierż. szt. Rafał Puziak i st. sierż. Adam Gralak uczestniczący w akcji, którzy również usłyszeli wiele ciepłych słów.

-Do zdarzenia, za które mundurowym i ratownikom należą się podziękowania, doszło 29 listopada 2016 roku około godziny 15:30 – relacjonuje st. asp. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. – Do jednego z mieszkań przy ulicy Koszarowej w Bydgoszczy zostali skierowani policjanci z bydgoskiego Błonia. Zgłoszenie dotyczyło próby samobójczej.  W mieszkaniu podczas interwencji 45-latek strzelił z broni gazowej w kierunku policjanta. Natomiast drugi funkcjonariusz widząc tę sytuację użył broni służbowej i strzelił w kierunku mężczyzny raniąc go w nogę.

Mężczyzna po chwili był już obezwładniony. Pomogli w tym przybyli na miejsce ratownicy medyczni. Ratownik Bartosz Jóźwiak przytrzymał ręce sprawcy, natomiast Łukasz Jankowiak udzielał w tym czasie pomocy ogłuszonemu policjantowi. Agresor i obaj policjanci zostali przewiezieni do szpitala. W tej sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo w kierunku czynnej napaści na funkcjonariusza oraz nielegalnego posiadania broni.