„Bezpieczna zima” – pokaz ratownictwa wodnego w Myślęcinku [Zdjęcia]

Specjalny pokaz przygotowali policjanci z bydgoskiej komendy (fot. nadesłane)

Policjanci Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy wspólnie ze Strażą Miejską w Bydgoszczy oraz przedstawicielami LPKiW Myślęcinek zorganizowali akcję „Bezpieczna zima”, w ramach której dzieci obejrzały pokaz ratownictwa wodnego. Impreza ta miała na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czyhają na nie podczas zimowych zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

W poniedziałek, 30 stycznia, w Myślęcinku, na plaży w pobliżu stoku, odbył się w pokaz ratownictwa wodnego. Prezentacja ta została zorganizowana w ramach akcji „Bezpieczna zima” zainicjowanej przez Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy oraz Straż Miejską w Bydgoszczy przy współpracy ze Strażą Pożarną oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Bydgoszczy. Spotkanie było możliwe również dzięki zaangażowaniu i wieloletniej współpracy z przedstawicielami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

W rolę tonącego, pod którym załamał się lód wcielił się sierż. szt. Filip Dworzecki z bydgoskiego zespołu prewencji na wodach i terenach przywodnych. Akcję ratunkową przy udziale wszystkich służb oraz użyciu wielu rozwiązań pomocnych podczas ratowania życia i zdrowia profesjonalnie skomentował Roman Guździoł Prezes WOPR w Bydgoszczy. Specjalista opowiedział również o niebezpieczeństwach, jakie nam grożą podczas zimowych zabaw i ich skutkach. Wszystko po to, by uzmysłowić dzieciom, że każdy zamarznięty staw, jezioro czy inny akwen są niebezpieczne, bo nigdy nie wiemy jak gruby jest lód.
Dla zaproszonych dzieci, z odbywających się półkolonii na terenie Bydgoszczy, ale również dla tych indywidualnie przybyłych z rodzicami lub dziadkami, oprócz pouczającego pokazu ratowania życia, organizatorzy przygotowali jeszcze inne atrakcje. Dzięki przedstawicielom Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku i upiec sobie kiełbaski. Zabawa była przednia. Ogromną frajdę przyniosły dzieciom także zjazdy „z górki na pazurki” ze stoku, który udostępniono na czas akcji.

Zarówno pokaz, jak i zabawa odbyły się pod czujnym okiem podinsp. Tomasza Meyze Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, który czuwał nad bezpiecznym przebiegiem całości imprezy.