Betonowe „drewno” na tarasie

Fot. ilustracyjne

Drewniane tarasy i kamienne ogrodzenia wciąż są w modzie. A gdyby tak trudne w impregnacji tworzywa zastąpić doskonałymi imitacjami z betonu? O nowoczesne rozwiązania dla podłoży i bram, które doskonale komponują się z naturalnym pięknem ogrodów, pytamy doradców z bydgoskiej firmy budowlanej Art-Bud.

Mniejsze lub większe, prostokątne, okrągłe lub podłużne – tarasy zawsze będą dodatkową ozdobą domu i niewątpliwą atrakcją podwórza. Wkomponowany w zieleń dzięki systemom drewnopodobnych płyt stanie się niewątpliwie najprzytulniejszym miejscem ogrodu.

Drewno ogrodowe jest jednym z najciekawszych produktów firmy Bruk-Bet – podkreśla Jan Lachowski, właściciel bydgoskiego przedsiębiorstwa Art-Bud. – Produkt ten imituje naturalne wyschnięte drewno, posiadające wyraziste słoje. Wykonany jest jednak z betonu. Nieporównywalnie wydłuża czas użytkowania w stosunku do drewna naturalnego. Płyty te doskonale nadają się więc na podłoża tarasów czy ścieżek ogrodowych.

Dbając o harmonię podczas projektowaniu tarasu, warto także zwrócić uwagę na deski ogrodowe, czyli płyty betonowe imitujące naturalne drewno. Zaletą tego produktu jest niezwykle starannie dobrana kolorystyka – od świeżego drewna po kolor stali, brzozy i brązu patyny. Wysoce surowe wykończenie i dokładnie odwzorowana faktura drewna nadają całej powierzchni naturalnego ciepła.

Ciekawą alternatywą wśród produktów firmy Bruk-Bet są także płyty tarasowe o płomieniowanej strukturze i dużym rozmiarze. Tarasom nadadzą funkcjonalności, wzbogacą zaś naturalne otoczenie domu.

Mając na uwadze estetykę ogrodu, a przede wszystkim komfort i rodzinne bezpieczeństwo, warto zadbać także o ogrodzenie posesji. Kruszce naturalne, choć prezentują się pięknie, kosztować mogą nawet kilka razy więcej niż ich doskonałe imitacje. A takie właśnie proponują eksperci firmy Art-Bud.

– Modułowe ogrodzenia betonowe doskonale wpisują się w aktualne trendy – podkreśla Jan Lachowski. – Jest to system, który pozwala na szerokie spektrum zastosowań, począwszy od postawienia klasycznych ogrodzeń z niską podmurówką i wąskimi słupkami po szerokie płoty i mury całkowicie odgradzające posesje. Ogromną zaletą ogrodzenia jest prosty i szybki montaż, co znacząco obniża koszty oraz skraca czas budowy. Śrutowa technologia bloczków i daszków odkrywa uziarnienie struktury, wzbogaca tym samym efekt wizualny produktu, podkreślając jego minimalistyczny design.

Niska nasiąkliwość, wysoka mrozoodporność, a także wytrzymałość na uszkodzenia to nie tylko zalety ogrodzeń betonowych, ale również ogrodzeń łupanych, które produkuje firma Joniec. Nowoczesne łupane bloczki składają się z elementów słupkowych i murkowych, dostępne są w wielu wersjach, w zależności od kształtu, wymiaru i koloru.

– Łupana powierzchnia bloczka, barwiona w masie o wieloziarnistej strukturze i różnych kolorach kruszywa, doskonale odwzorowuje efekt wizualny łamanego kamienia naturalnego – opisuje produkt przedstawiciel firmy Art-Bud. – Zastosowany w produkcie kształt ułatwia montaż i skraca czas realizacji inwestycji. Eliminuje tym samym fugowanie i spoinowanie.

Niekwestionowaną zaletą produktu jest jego struktura, która wpływa na intensywność kolorów i tworzy wrażenie naturalności. Ogrodzenia łupane systemu Joniec doskonale komponują się z wszelkimi elementami wypełniającymi, jak przęsła ogrodzeniowe kute, stalowe spawane, aluminiowe czy drewniane.

Betonowe imitacje naturalnych kruszców czy drewna niewątpliwie stają się atutem podwórza. Kamienne bramy i efektowne tarasy nadają elegancji w naszym ogrodzie i pozwalają cieszyć się naturalnym pięknem na co dzień. Czego więc chcieć więcej?