Badanie mammograficzne w Białych Błotach

Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych zaprasza na bezpłatne badanie mammograficzne. Mammobus stanie na parkingu za Urzędem Gminy w Białych Błotach przy ul. Szubińskiej 7.
Bezpłatnymi badaniami, które odbędą się 5 lutego 2014 r., objęte zostaną Panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały w ciągu ostatnich 2 lat wykonywanych badań.

Rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu 58 325-76-20, 58 325-76-21

Mammografia jest badaniem radiologicznym oraz nieinwazyjnym, umożliwia wykrycie bardzo małych guzków piersi, o wielkości kilku milimetrów. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50. roku życia co wiąże się z wiekiem pomenopauzalnym.

Obserwacja częstości zachorowań w poszczególnych grupach wiekowych wykazała, że drastyczny wzrost zachorowań występował w przedziale wiekowym od 50-69 roku życia. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia i opisy wszystkich dotychczas wykonywanych badań piersi – mammografia, USG, biopsje, operacje piersi. Porównanie badania ze zdjęciami i wynikami badań poprzednich, jest istotne dla postawienia poprawnej diagnozy i często daje możliwość wykrycia zmian we wczesnym stadium zaawansowania.