20-letni włamywacz uciekał przed policjantami

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

20-letni mężczyzna zbił szybę w jednym ze sklepów w Solcu Kujawskim, by się do niego włamać. Świadek zawiadomił policję. Gdy funkcjonariusze jechali na miejsce, zauważyli uciekającego sprawcę, który ukrył się pomiędzy blokami. Znaleźli go, złapali i postawili zarzuty.

W niedzielę 26 lutego w nocy dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację, że w Solcu Kujawskim na Placu Jana Pawła II słychać odgłosy tłuczonego szkła. Soleccy policjanci jadąc na miejsce zauważyli biegnącego ulicą 23 Stycznia mężczyznę.  Ten na widok funkcjonariuszy przyspieszył i ukrył się pomiędzy blokami przy ulicy Żwirki i Wigury.

– W między czasie mundurowi ustalili, że na ulicy wskazanej w zgłoszeniu, najprawdopodobniej doszło do włamania do placówki handlowej – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego w KWP Bydgoszcz. – Podczas kontroli okolicznych ulic policjanci namierzyli i zatrzymali uciekającego mężczyznę.

20-latek wybijając szybę skaleczył się w rękę. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, którzy udzielili mu pomocy. Następnie zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Śledczy z Solca Kujawskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 20-latkowi zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.