19-latek: paser, handlarz narkotyków, bez „prawka” i na kradzionym motocyklu…

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu (www.freeimages.com)

Lista zarzutów dla 19-latka z Dąbrowy Chełmińskiej (powiat bydgoski) jest niewiarygodnie długa! Jechał na kradzionym motorowerze bez kasku, bez tablic rejestracyjnych i prawa jazdy! Miał przy sobie amfetaminę i prowadził pojazd będąc pod wpływem narkotyków…

Długo można wyliczać zarzuty, które usłyszy 19-latek zatrzymany 22 lutego przez policjantów z komisariatu w bydgoskim Fordonie. Uwagę patrolu zwrócił motorowerzysta jadący przez Dąbrowę Chełmińską, który nie miał założonego kasku ochronnego, a pojazd był bez tablicy rejestracyjnej. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie miał dokumentów o pojeździe ani prawa jazdy. Twierdził, że poprzedniego dnia kupił motorower i nie zdążył go jeszcze zarejestrować, a o założeniu kasku zapomniał.

– 19-latek był bardzo nerwowy. Po przeszukaniu okazało się, że w kieszeni miał amfetaminę – relacjonuje st. asp. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. – Na tym jednak nie koniec. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy oraz numeru VIN pojazdu okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów, a na dodatek motorower, którym jechał jest kradziony. Policjanci poddali też 19-latka badaniu narkotesterem. Był w stanie po użyciu środka odurzającego oraz paserstwo.

Policjanci przeszukanie miejsce zamieszkania nastolatka. Znaleźli tam 15 gramów amfetaminy, wagę oraz inne przedmioty świadczące o sprzedaży narkotyków.

19-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj 24 lutego policjanci wystąpią z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Na tym jednak nie koniec sprawy. Kryminalni z Fordonu ustalili, że kradzieży motoroweru dokonał starszy brat zatrzymanego. Ponadto w miejscu zamieszkania 22-latka policjanci ujawnili kilka gramów suszu roślinnego. W związku z tym mężczyzna usłyszy zarzuty kradzieży motoroweru oraz posiadania środków odurzających. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.